wtorek, 27 lipca 2010

Wokół manekinu...

Manekin

Zachorowałam na posiadanie takowego od dnia gdy zobaczyłam manekin ozdobiony technika decoupage na forum muratora u Mychy ...Co gorsze infekcja postępując objęła szersze obszary mego chciejstwa bo juz samo posiadanie manekina po jakimś czasie przestało mi wystarczać ... wejść zapragnęłam wejść w  posiadanie produktu surowego i o  próżności ... sama techniką wspomnianą go ozdobić ... . na swoim sumieniu mając jedno dzieło i tym samym żadnych doświadczeń jako decoupażystka ... czyli jak zwykle z motyka na słońce :) ...Od kilku dni  manekin nazwany Felicją stoi w salonie odziany w moja nalepsza kieckę (jest tak zacna, że jakoś do tej pory ja sama w niej nie stałam )...

....ja nie posiadam się z radości ...

... co drugi dzień mam nowy pomysł na ozdobienie jej smutnej i steranej poliestrowej powierzchni ... .

... i można śmiało powiedzieć że decoupage i manekin opetały mnie :)

I osaczyły ... bo ...w starej "Werandzie" otworzonej dla przepisu na gnocchi z ricottą i szpinakiem ... trafiam artykuł o Magdalenie Cuisset i manekinach które po spotkaniu z  jej talentem manekinami tylko przestały być. Manekiny dostały cześć osobowości postaci , które były ich prototypem ... " Josephine Baker " jest w charakterystycznej żółtej sukience " Kokietka " odkrywa to co nosi pod spodem niedostępna dama i manekin " Hardrockowy " z palmy kokosowej gorsecie wytrawionej Kory i spódnicy z traw rudobrązowych ... ale to nie wszystko. Manekiny pani Magdy mają głowy ...tzn.  kapelusze , pod nimi żarówki ... bo w jakimś momencie stały się lampami ... trudno się dziwić że stoją one w galeriach ... ( źródło: " Weranda "nr 5 / 2008 Tekst : Monika A. Utnik , Stylizacja : Dorota Karpińska , Fotografie : Aleksander Rutkowski )
Tego znalazłam na allegro ...to lampa witrażowa :)
W konkurencji do uderzających bogactwem  faktur i  barw manekinów ten oto ...cały w bieli elegancki z małym tylko napisem  ... ( zdjecie pochodzi z http://homenumberone.blogspot.com/)
Metalowy manekin ... śliczniutki ( znam właścicielkę ... poniekąd i pozdrawiam: ) jak tu zajrzy kiedyś :)
cdn .
.... i przestało kropić .............. bo leje ...2 komentarze:

  1. a mój postał sobie pół roku jako wieszadło dla toreb i biżu a od wczoraj jest dumną lampą salonową:) zdjęcia niebawem :)

    OdpowiedzUsuń
  2. sprawdziłam natychmiast i jeszcze nie ma "niebawem" :) ... nawet nie wiesz jak niecierpliwie czekam ... pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz ... Iza :)

Related Posts with Thumbnails